Potrzebujesz
pomocy?

Jak utworzyć własną kopię zapasową strony?

Aby własną kopie zapasową strony, zaloguj się do Panelu administracyjnego. Następnie przejdź do zakładki Strony i domeny oraz wybierz z niej pozycję Lista domen i stron.

W tym miejscu zostanie wyświetlona lista wszystkich aktualnie dodanych do hostingu domen. Kliknij w ikonę strzałki, aby przejść do jej podsumowania oraz ustawień.

W następnym kroku przejdź do sekcji Kopia zapasowa. Klikając w przycisk Wykonaj backup domeny, zostanie zainicjowany.

Po prawidłowym zainicjowaniu tworzenia kopii zapasowej zostanie wyświetlony monit z potwierdzeniem tego procesu. Czas tworzenia kopii zapasowej jest zależny od rozmiaru strony oraz jej bazy danych.


Pamiętaj również, że kopia dotyczy przede wszystkim plików serwisu. W przypadku popularnych skryptów podejmujemy próbę pobrania również kopii zapasowej bazy danych. Sugerujemy jednak, aby po przygotowaniu archiwum dokonać jego weryfikacji, a w razie chęci pobrania aktualnej kopii zapasowej bazy danych przygotować jej zrzut zgodnie z poradnikiem opisującym przywracanie kopii zapasowej bazy danych do pliku.


W momencie zakończenia się procesu tworzenia kopii zapasowej będzie ona dostępna w zakładce Backup. W tym miejscu zostanie wyświetlony jej statu, data wykonania oraz lokalizacja na serwerze FTP.

Tak przygotowaną kopię zapasową możesz pobrać na dysk komputera w celu jego dalszej archiwizacji. Może być on również przydatny w przypadku chęci odtworzenia serwisu z konkretnego dnia.

Pełne wsparcie

Dołącz do ponad 40 000 naszych zadowolonych klientów.

966
rozwiązanych
zgłoszeń
w ciągu ostatnich 7 dni
243
rozmów
telefonicznych
w ciągu ostatnich 7 dni
1 234
chatów
online
w ciągu ostatnich 7 dni

W naszym serwisie używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), które zapisują się w przeglądarce internetowej Twojego urządzenia.