Potrzebujesz
pomocy?

Jakie dostępne są sposoby filtrowania SPAMu?

Istnieje kilka poziomów filtrowania spamu i wirusów na Twoim serwerze. Zanim serwer pocztowy zdecyduje co zrobić z mailem, przechodzi on przez cztery elementy ochrony przed spamem i wirusami.

Listy RBL – Na początek każdy mail jest sprawdzany czy serwer pocztowy nadawcy nie znajduje się na listach RBL – czyli spisie serwerów które rozsyłają spam. Jeżeli nadawca wysyła maile z takiego serwera – mail jest bezwarunkowo odrzucany.

Skaner antywirusowy – jeżeli mail jest zainfekowany – jest on bezwarunkowo odrzucany.

Czarne i białe listy nadawców – zdefiniowane przez Ciebie w panelu listy z osobami od których zawsze chcesz maile odbierać, lub listy z osobami od których maile bezwarunkowo odrzucasz. Jeżeli nadawca jest na białej liście – mail jest akceptowany, a kolejny filtr jest pomijany i mail trafia do Twojej skrzynki. Jeżeli nadawca jest na czarnej liście – mail jest od razu umieszczany w specjalnym folderze spam i kolejny filtr jest pomijany.

Analiza treści maila – jeżeli nadawca maila nie jest na Twoich czarnych i białych listach – wiadomość trafia do programu, który za pomocą zaawansowanych algorytmów ocenia zawartość wiadomości pod kątem występowania w nich elementów wskazujących na to, że jest to spam. Jeżeli jest – wiadomość trafia do folderu spam. Jeżeli nie – wiadomość trafia do Twojej skrzynki odbiorczej.

Pełne wsparcie

Dołącz do ponad 40 000 naszych zadowolonych klientów.

966
rozwiązanych
zgłoszeń
w ciągu ostatnich 7 dni
243
rozmów
telefonicznych
w ciągu ostatnich 7 dni
1 234
chatów
online
w ciągu ostatnich 7 dni

W naszym serwisie używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), które zapisują się w przeglądarce internetowej Twojego urządzenia.