Potrzebujesz
pomocy?

Jak zainstalować darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt?

W ramach naszych usług udostępniamy możliwość skorzystania z darmowego certyfikatu SSL Let’s Encrypt. Aby aktywować certyfikat SSL dla domeny, konieczne jest aby spełniała ona jeden z poniższych warunków:

  • domena internetowa musi kierować na nasze serwery DNS (ns1.3hosting.pl oraz ns2.3hosting.pl),
  • domena lub subdomena musi być skierowana na nasze serwery za pomocą rekordów A

W celu wygenerowania certyfikatu SSL od Let’s Encrypt, zaloguj się do Panelu administracyjnego. Następnie po wyświetleniu się ekranu głównego odszukaj na liście domen tę, dla której chcesz wygenerować certyfikat.

Aby wybrać domenę, kliknij w ikonę strzałki widocznej w jej oknie.

Następnie przejdź do sekcji Ustawienia domeny i odszukaj w niej opcji Certyfikat Let’s Encrypt. Instalacja certyfikatu SSL rozpocznie się po kliknięciu w przycisk Wygeneruj certyfikat Let’s Encrypt.

Proces ten może zająć od kilku do kilkunastu sekund. W tym czasie nie klikaj ponownie w przycisk oraz nie odświeżaj okna przeglądarki – po zakończeniu tego procesu podstrona zostanie automatycznie przeładowana.

Po prawidłowej instalacji certyfikatu i samoczynnym odświeżeniu się podstrony w ustawieniach certyfikatu dostępna będzie informacje o jego okresie ważności oraz przyciski pozwalające na:

  • manualną aktualizację certyfikatu,
  • usunięcie zainstalowanego certyfikatu Let’s Encrypt,

Pełne wsparcie

Dołącz do ponad 40 000 naszych zadowolonych klientów.

966
rozwiązanych
zgłoszeń
w ciągu ostatnich 7 dni
243
rozmów
telefonicznych
w ciągu ostatnich 7 dni
1 234
chatów
online
w ciągu ostatnich 7 dni

W naszym serwisie używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), które zapisują się w przeglądarce internetowej Twojego urządzenia.