Potrzebujesz
pomocy?

Jak utworzyć dodatkowe konto FTP?

Mając na swoim serwerze kilka domen możesz powierzyć wykonanie stron internetowych zewnętrznej firmie lub osobie. Aby ograniczyć dostęp tylko do jednej domeny, którą udostępniasz możesz utworzyć dodatkowe konto ftp i zdefiniować katalog, poza który osoba z niego korzystająca nie wyjdzie i zobaczy tylko to co jest w tej lokalizacji.

Wykorzystując dodatkowe konto ftp możesz też stworzyć na swoim serwerze miejsce, gdzie umieścisz zdjęcia lub pliki, które chcesz udostępnić przyjaciołom lub współpracownikom. Będą oni mieli dostęp tylko do tych danych i nie będą widzieli niczego innego.

Aby dodać nowe dodatkowe konto FTP, zaloguj się do Panelu administracyjnego. Następnie przejdź do zakładki Konta FTP. W tym miejscu wyświetlona zostanie lista wszystkich utworzonych dodatkowo kont FTP. W celu dodania konta FTP kliknij w przycisk Dodaj nowe konto FTP.

Wyświetlony zostanie formularz, w którym należy:

  • wskazać ścieżkę do katalogu na serwerze FTP – domyślna ścieżka, kieruje do głównego katalogu na serwerze, w którym dostępne są katalogi wszystkich domen,
  • wprowadzić hasło dla tworzonego konta FTP, możesz również skorzystać z naszego generatora unikalnego i bezpiecznego hasła dostępnego pod przyciskiem Generuj hasło,
  • wprowadzić opcjonalny opis pozwalający na identyfikację konta w przyszłości

Nazwa konta zostanie wygenerowana automatycznie i będzie widoczna na liście utworzonych kont FTP.

Nowe konto zostanie utworzone po kliknięciu w przycisk Dodaj konto. Nowe konto FTP będzie aktywne natychmiast po jego utworzeniu.

Pełne wsparcie

Dołącz do ponad 40 000 naszych zadowolonych klientów.

966
rozwiązanych
zgłoszeń
w ciągu ostatnich 7 dni
243
rozmów
telefonicznych
w ciągu ostatnich 7 dni
1 234
chatów
online
w ciągu ostatnich 7 dni

W naszym serwisie używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), które zapisują się w przeglądarce internetowej Twojego urządzenia.